EĞİTMENLERİMİZ


Müfit Aytekin

MÜFİT AYTEKİN - Oyunculuk Eğitmeni, Çocuk Oyuncu Eğitmeni

1998 yılında Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvar’ından mezun oldu. Eğitmenlik kariyerine Çukurova Üniversitesi Devlet Konservatuar’ında başladı. 2002 yılından bu yana sayısız dizi ve sinema filminde oyuncu koçluğu yapan Aytekin; Çağatay Ulusoy, Gizem Karaca, Zeynep Oral, Batuhan Karacakaya'nın da aralarında bulunduğu pek çok oyuncuyu kamera önüne hazırladı. Hala dizi ve sinema sektöründe aktif olarak oyunculuk ve koçluk yapan Müfit Aytekin; kendi adını taşıyan oyunculuk atölyesinde profosyonel olarak oyunculuk yapmak isteyen herkese eğitim vermeye devam ediyor.


HASAN ŞAHİNTÜRK

HASAN ŞAHİNTÜRK - Oyunculuk Eğitmeni

1967’de Bergama’da doğdu. Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nı bitirdi. Anadolu Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü, Tiyatro Oyunculuğu, Yüksek Lisans Programından, Master derecesi aldı. 1993 yılından bu yana Yeditepe, Bahçeşehir, Haliç gibi üniversitelerin tiyatro anadal bölümlerinde eğitmenlik yapan Şahintürk; Dudaktan Kalbe, Arka Sıradakiler, Güneşi Beklerken, Bornova Bornova, Polis gibi ses getiren bir çok dizi ve sinema filminde oyuncu olarak yer aldı. 20’den fazla tiyatro oyunu yöneten Hasan Şahintürk profesyonel birikimlerini ve geliştirdiği tekniklerini aktarmak üzere Müfit Aytekin Atölye’de.


SİNEM UÇAR

SİNEM UÇAR - Doğaçlama Eğitmeni

Eskişehir Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nı bitirdi. Ardından Amerika’da oyunculuk metotları üzerine eğitim alan Uçar, 1995 yılından bu yana çeşitli televizyon projeleri ve tiyatro topluluklarında yer aldı. Reklam filmleri, diziler ve sinema filmlerine danışmanlık da veren Sinem Uçar, hem oyunculuk hem de kariyer yönetimi konusundaki tecrübelerini aktarmak üzere Müfit Aytekin Atölye’de.


BÜŞRA TUT

BÜŞRA TUT - Çocuk Oyuncu Eğitmeni


IRMAK BAHÇECİ

IRMAK BAHÇECİ - Metin Çözümleme Eğitmeni

1983 doğumlu. 1997-2001 yıllarında Güzel Sanatlar eğitimi aldı. 2003 yılında Ankara Üniversitesi Tiyatro Bölümü Dramatik Yazarlık dalından mezun oldu. 2011 yılında Bakırköy Belediye Tiyatroları’nda Dramaturg olarak çalışmaya başladı, pek çok oyunun dramaturgluğunu üstlendi. Oyun çevirileri yaptı. Yazdığı oyunları özel ve devlet tiyatrolarında sahnelendi. Michelangelo adlı oyunuyla çeşitli ödüller kazandı. Alevli Günler adlı oyunu yedi sezondur sahnelenmekte. Çeşitli dizilerin senaristliğini üstlendi. Müfit Aytekin Atölye’de Metin Çözümleme bilgilerini aktarıyor.


GÜLİZ GÜNDÜZ

GÜLİZ GÜNDÜZ - Çocuk Oyuncu Eğitmeni


ARZU OŞ

ARZU OŞ - Doğaçlama Eğitmeni

Antalya Devlet Tiyatroları, İstanbul Devlet Tiyatroları ve Semaver Kumpanya dahil olmak üzere aşagıdaki tiyatro oyunlarında görev aldı. Eğitimini Anadolu Üniversitesi, Devlet Konservatuvarı, Tiyatro Oyunculuk Bölümü olarak tamamladı. Tiyatrolar: Lozan, Kadı, Mahmud ile Yezida, Geyikler Lanetler, Mavi Masal, Sindrella, Çocuğum, Müzikli Kent, Mavi Pullu Balık, Süleyman ve Öbürsüler, Kral Dairesi ­- Oda tiyatrosu. Sinema: Serdar Akar' ın yönettiği 'Maruf'. TV - DİZİ: Ekmek Teknesi, Kızlar Yurdu, Sevgili Dünürüm, Bıçak Sırtı. Müzik Video - Klip: Yakup ­ Platonik. Reklam: Turkcell - 4 bölüm, Piyale puding, Bellona


BUSE BODURLAR

BUSE BADURLAR - Çocuk Oyuncu Eğitmeni


EMİR ÖBGE

EMİR ÖBGE - Doğaçlama Eğitmeni

1989 doğumlu. Kadir Has Üniversitesi Sanat ve Tasarım Bölümü Tiyatro Bölümünden mezun oldu. Televizyon: İzmir Çetesi - Bankacı Kerem - Yan Rol - Pastel Film -Hülya Bilban- Murat Şeker - Star TV, Arka Sokaklar- Sezgin Değirmenci - Bölüm Oyuncusu - Erler Film - Orhan Oğuz - Kanal D. Sinema: Posta Kutusu - Turgut Bostancı - Yan Rol - Ayışığı Yapım - Barış Kırımşelioğlu. Tiyatro: İstanbul Müzikali - Anlatıcı (Kalaycı Mehmet)- Karşıyaka Belediye Tiyatrosu, Uzun Beyaz Bulut Gelibolu - Üsküplü İskender - Karşıyaka Belediye Tiyatrosu, İsyancılar - Yüzbaşı - Karşıyaka Belediye Tiyatrosu. Kısa Film: 25 - Ali- Başrol- Çağatay Hunca


RÜYA ERDOĞAN

RÜYA ERDOĞAN - Çocuk Oyuncu Eğitmeni


EBRU AYTEKİN

EBRU AYTÜRK - Hareket Eğitmeni

24 Aralık 1978 yılında Dinar’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini doğduğu küçük ilçede bitirip lise öğrenimine Afyon Fen Lisesi’nde başladı ve İzmir Hürriyet Lisesi’nde lise öğrenimini tamamladı. 1997 yılında Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’ni kazanıp 2001 yılında mezun olur olmaz İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sahne Sanatları Bölümü Oyunculuk Anasanat Dalı’nda oyunculuk eğitimi almaya başladı. 2005 yılında mezun olup aynı yıl açılan Devlet Tiyatroları sınavıyla Van Devlet Tiyatrosu’nu kazanıp burada 10 yıl görev aldı. 2014 – 2015 sezonuna kadar bölgelerde birçok oyunda oyuncu, yönetmen, yönetmen yardımcılığı, idari ve sanatçı temsilciliği görevlerini üstlendi. 2014 – 2015 sezonunda “Sevgili Hayat” oyunuyla İstanbul’da tiyatro kariyerine devam etti. 2015 - 2016 sezonunda oynadığı “Sessizliğin İçinden” oyunuyla da halen daha İstanbul Devlet Tiyatrosu’nda sahne almaktadır.


ANIL CAN GÜL

ANIL CAN GÜL - Çocuk Oyuncu Eğitmeni


NAZLI UĞURTAŞ

NAZLI UĞURTAŞ - Şan, Ses, Nefes ve Hareket Eğitmeni

1983 doğumlu. İzmir Devlet Opera ve Balesi Sanatçıları’ndan Aydın Uştuk, Alpaslan Mater, Altuğ Dilmaç, Alper Kazancıoğlu ile Şan Eğitimi (Koleratür Soprano) bölümünden mezun oldu. Daha sonra Dokuz Eylül Üniversitesi Oyunculuk bölümünden mezun oldu. Oyuncu Koçluğu: Trabzon Devlet Tiyatrosu “RULET” Oyunu, Van Devlet Tiyatrosu “DELİL YETERSİZLİĞİ” Oyunu, Erzurum Devlet Tiyatrosu “SLEUTH-KAPAN” Oyunu. Üzerinde Çalıştığı Teknik: Adına SES=EGO dediği beden-nefes- ses in ortak bir yolda ilerlediği, insanın ilkel benliğine dayanan bir temel oyunculuk çalışması. Bu konuda Atölye çalışmaları yapmıştır, yapmaktadır. Sertifikalar: MOBBING EĞİTİMİ (İİE), STRES YÖNETİMİ (İİE). Dizi Çalışmaları: EN SON BABALAR DUYAR (9 bölüm), HAYAT TÜRKÜSÜ (20 bölüm), BENİM ANNEM BİR MELEK (2 bölüm-Konuk Oyuncu), AVRUPA YAKASI (Bölüm oyunculuğu), TÜRKAN (Konuk Oyuncu), Tiyatro Çalışmaları: “İstanbulnâme Müzikali” (TİM Show Center) (Yönetmen: Şakir Gürzumar), “Balım Müzikali” (TİM Show Center) (Yönetmen:Yücel Erten), “Kibritçi Kız Müzikali” (Zorlu Çocuk Tiyatrosu) (Yönetmen:Prof.Dr.Hasan Erkek), •(2011-2013)”Sidikli Kasabası Müzikali” (İstanbul Devlet Tiyatrosu) (Yönetmen: Oğuz Utku Güneş)... Müzik Çalışmaları: TAŞRA KABARE KONSERLER, NU AKUSTİK (Kurucusu olduğu Müzik Grubu-Konserler devam etmekte)...


PELİN ACAR

PELİN ACAR - Ses, Nefes ve Diksiyon Eğitmeni

Pelin Acar 1989 İstanbul doğumludur.Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü mezunudur.2008 yılı vizyona giren Yengeç Oyunu ,2010 yılında vizyona giren Kavşak isimli sinema filmin`de Banu karakterini canlandırmaktadır.2011 yılı Atv ekranlarında yayınlanan Bir Günah Gibi isimli Tv dizisin`de Gülizar karakterini canlandırmıştır. 2011 yılın`da vizyona giren Mavi Pansiyon isimli sinema filminde Zeynep karakterini canlandırmıştır.2012-2013 yılı Show Tv ekranlarında yayınlanan Benim İçin Üzülme isimli dizi`de Şenay karakterine hayat vermiştir.